Print This Page

Archiwum

2015-10-22

Białe niedziele


Jestem lekarzem  n e u r o l o g i e m, posłanką ziemi  radomskiej na  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencji, współtwórczynią Stowarzyszenia  Radomskiego Środowiska „Inicjatywa”.
Szczególnie aktywnie działam w obszarze ochrony zdrowia i spraw rodziny.
Obie te sfery doskonale łączą się podczas „Białych niedziel”.

Startuję w wyborach parlamentarnych z listy komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Radom (okręg nr 17) z numerem 8 na liście.

„Białe niedziele” są to akcje organizowane  cyklicznie przez Stowarzyszenie Radomskie Środowisko Inicjatywa. W ich ramach już od 15 lat lekarze specjaliści spotykają się z pacjentami na bezpłatnych konsultacjach i badaniach.

Jeździmy do gmin do których jesteśmy zapraszani przez wójtów, przez radnych rady gminy, rady miejskiej, przez księży proboszczów. Zazwyczaj są to miejsca, gdzie jest utrudniony dostęp do lekarzy, m.in. wynikający z długich kolejek do specjalistów. Na tych terenach do których jeździmy mieszka dużo osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się i z transportem do lekarzy. Staramy się pomóc tym ludziom.

Zazwyczaj jeździmy grupą specjalistów, składającą sie z: neurologa, kardiologa, ginekologa-położnika, onkologa, ortopedy, dermatologa, laryngologa, okulisty, alergologa. Jeśli jest taka potrzeba, jest z nami również pediatra, internista i stomatolog.

„Białe niedziele” cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Chętni na wizytę u lekarza specjalisty nie muszą mieć ze sobą skierowania. Wystarczy że pojawią się w godzinach 9.00-15.00 w miejscu, gdzie wyznaczone zostanie przeprowadzenie akcji. Zwykle są to szkoły, które mogą pomieścić wszystkich zainteresowanych.  Poza lekarzami w „Białych niedzielach” biorą udział pielęgniarki, które przyjmują w gabinecie zabiegowym. Wykonują one badania takie jak: EKG, spirometria, poziom cukru we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego. Ginekolodzy wykonują cytologię. Jeśli jest taka możliwość przeprowadzane są również badania USG. „Białe niedziele” organizowane były już w około 40 miejscowościach.

Nie raz zdarzało się podczas „Białej niedzieli”, że nasi lekarze dzięki  postawieniu trafnej i szybkiej diagnozy oraz wdrożeniu odpowiedniego leczenia ratowali pacjentom zdrowie i życie.

Serdecznie zachęcam do korzystania z tej inicjatywy – „Białe niedziele” to okazja by porozmawiać o dolegliwościach i wątpliwościach dotyczących zdrowia. Jest to swego rodzaju dar serca ze strony lekarzy.

Warto również wspomnieć o piknikach ekologiczno-zdrowotnych, które od 6 lat organizowane są w Radomiu przez Środowisko „Inicjatywa” oraz firmę Radkom.
Grupa lekarzy specjalistów udziela w tym czasie bezpłatnych konsultacji i porad. Cieszą się one dużym powodzeniem zarówno wśród młodszych, jak i starszych mieszkańców Radomia.


Poprzednia strona: Terminy spotkań
Następna strona: Galeria