Print This Page

Archiwum

2015-10-03

Chrześcijański Kongres Społeczny


"W życiu publicznym nie możemy być jedynie kibicami, ale musimy kształtować sprawy Ojczyzny. Musimy je kształtować – bo cywilizacja życia i prawa rodziny należą do samej istoty dobra wspólnego narodu. " Marek Jurek podczas Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego!

źródło:http://wpolityce.pl/polityka/267257-chrzescijanski-kongres-spoleczny-prawica-rzeczypospolitej-zostanie-oficjalnie-przyjeta-do-europejskiego-chrzescijanskiego-ruchu-politycznego

Chrześcijański Kongres Społeczny. Prawica Rzeczypospolitej zostanie oficjalnie przyjęta do Europejskiego Chrześcijańskiego Ruchu Politycznego


3 października o godzinie 12.00 rozpoczyna się Chrześcijański Kongres Społeczny organizowany przez środowiska związane z Markiem Jurkiem. W wydarzeniu tym udział udział wezmą m.in. dr Joanna Banasiuk, dr Antoni Zięba, Prof. Janusz Kawecki, Jakub Bałtroszewicz, Marian Piłka, Krzysztof Kawęcki, Dariusz Karłowicz, Bogusław Kiernicki.

Ok 12.30 planowane jest przemówienie Marka Jurka - posła do Parlamentu Europejskiego, prezesa Prawicy Rzeczypospolitej.

Podczas kongresu Prawica Rzeczypospolitej zostanie oficjalnie przyjęta do Europejskiego Chrześcijańskiego Ruchu Politycznego. Deklarację przystąpienia do ECPM podpisał w maju podczas specjalnego kongresu ruchu w Monachium Marek Jurek. ECPM zrzesza partie chrześcijańskie z całej Europy. Do głównych priorytetów ruchu należy: walka o poszanowanie dla godności ludzkiej w Europie, dla prawa do życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, o stymulowanie gospodarki w celu zachęcania do przedsiębiorczości i innowacyjności, o priorytetowe traktowanie małżeństwa i rodziny, o wolność wiary, sumienia i wypowiedzi, a także walka z współczesnym niewolnictwem, jakim jest handel ludźmi.

Cele ECPM są zbieżne z programem Prawicy Rzeczypospolitej, która od początku swojego istnienia walczy o godność ludzką, o poszanowanie dla prawa do życia, o wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także, a może przede wszystkim dla rodzin (m.in. poprzez specjalne ulgi podatkowe).


Poprzednia strona: Terminy spotkań
Następna strona: Galeria