Print This Page

Archiwum

2015-09-05

Nie dla demoralizacji młodzieży!


Prawica Rzeczypospolitej wielokrotnie w przeszłości zwracała uwagę, że rządy PO w sposób zakamuflowany, ale uprawcie forsują kolejne formy zorganizowanej demoralizacji dzieci i młodzieży w polskim systemie edukacji. Do programów nauczania wprowadza się ideologię gender, podważającą moralne fundamenty naturalnego ustroju rodziny.

Mimo naszych apeli rządy premierów Donalda Tuska i Ewy Kopacz nie odrzuciły antywychowawczych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), co jest wyrazem braku szacunku władzy dla konstytucyjnych wartości Państwa Polskiego.
Wyrażamy uznanie dla organizacji prorodzinnych oraz rodziców, którzy wzięli udział w masowym proteście30 sierpnia 2015 roku w Warszawie, wobec zadeklarowanych przez MEN planów zmiany podstawy programowej zajęć szkolnych „Wychowanie do życia w rodzinie” i zastąpienie ich tzw. edukacją seksualną.
Apelujemy raz jeszcze do rządu o formalne odrzucenie zaleceń WHO i respektowanie w wychowaniu w szkołach publicznych – zgodnie z polskim prawem – chrześcijańskiego systemu wartości oraz polskiego dziedzictwa kulturowego.

(-) Marek Jurek
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Krzysztof Kawęcki
Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński
Sekretarz Generalny Prawicy


Poprzednia strona: Terminy spotkań
Następna strona: Galeria