Print This Page

Archiwum

2013-08-25

Silna Polska dla cywilizacji życia


Założenia polityki Prawicy Rzeczypospolitej
CZĘŚĆ XIX
REFORMA KONSTYTUCYJNA

Naprawa polskiej polityki wymaga istotnych zmian ustrojowych. Opowiadamy się zatem za wyraźnym potwierdzeniem w Konstytucji praw człowieka należnych dzieciom poczętym, zgodnie z projektem opracowanym przez sejmową Komisję Stefaniuka, który to projekt w RP 2007 uzyskał poparcie – wprawdzie niewystarczającej, ale – przygniatającej większości posłów.
Konstytucja musi potwierdzać podatkowe prawa rodziny, uznając za dobro społeczne wychowanie dzieci w rodzinie, które (na podstawowym poziomie)nie może być przedmiotem opodatkowania, a przeciwnie – powinno korzystać ze wsparcia państwa.
Należy skreślić w Konstytucji wymóg proporcjonalności wyborów do Sejmu, co pozwoli na wprowadzenie wyborów większościowych w jednomandatowych okręgach wyborczych.
W sytuacji przynależności Polski do Unii Europejskiej należy zapisać w Konstytucji, że Polska na forum organizacji międzynarodowych, do których należy, działa na rzecz wartości cywilizacji chrześcijańskiej i kształtowania popierającej te wartości opinii międzynarodowej.

Zarząd Główny Prawicy Rzeczypospolitej


Poprzednia strona: Terminy spotkań
Następna strona: Galeria