Print This Page

Archiwum

2013-01-08

Spotkanie opłatkowe Prawicy Rzeczypospolitej


W dniu 22 grudnia 2012 roku w Radomiu z udziałem ordynariusza diecezji radomskiej ks. bp. Henryka Tomasika w sali konferencyjnej Domu Rzemiosła odbyło się spotkanie opłatkowe Prawicy Rzeczypospolitej.

Było wyjątkowo i uroczyście. Na „opłatek” przybyli nie tylko członkowie i sympatycy, ale również zaproszeni goście i radomianie.
Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od wysłuchania słów Pisma Świętego i modlitwy, której przewodniczył ks. bp. Henryk Tomasik. Ordynariusz radomski podziękował za zaangażowanie członków i sympatyków Prawicy Rzeczypospolitej, w ukazywanie obecności Boga w życiu narodu i promocję wartości wiary i kultury narodowej oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.
Następnie zebranych powitała poseł na sejm V kadencji pani Lucyna Wiśniewska, która przewodzi radomskim strukturom Prawicy Rzeczypospolitej. Wśród przybyłych gości byli marszałek sejmu V kadencji pan Marek Jurek – prezes Prawicy Rzeczypospolitej, wicemarszałek Senatu senator PiS pan Stanisław Karczewski, poseł PiS pan Marek Suski, prezydent Radomia pan Andrzej Kosztowniak, wiceprezydent Radomia pani Anna Kwiecień, radny mazowiecki pan Jan Rejczak a także radni i samorządowcy z Radomia, Jedlni Letnisko, Szydłowca. Obecni byli przedstawiciele partii politycznych: Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Polskie Stronnictwo Ludowe. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele „Solidarności”, organizacji społecznych, kombatanci oraz liczni kapłani, zaangażowani w działania społeczne.
Po powitaniu nastąpiła część oficjalna, podczas której zaproszeni goście wygłaszali mowy i składali życzenia  z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku.
Po zakończeniu części oficjalnej jak zwykle był czas na poczęstunek i integrację w gronie przyjaciół.


 


Poprzednia strona: Terminy spotkań
Następna strona: Galeria