Print This Page

Archiwum

2012-11-06

Zaproszenie na uroczystości 11 listopada


źródło: http://www.radom.pl/page/4,aktualnosci.html?id=3934

Tegoroczne obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozłożone są na dwa dni.

9 listopada społeczność szkół im. Jana Kochanowskiego zaprasza na godz. 11.00 na  widowisko historyczne „Generał Józef Haller w Radomiu” - pod pomnikiem Jana Kochanowskiego, ul. Żeromskiego. O godzinie  11.30 odbędzie się  zaś Marsz Wolności pod hasłem „Dla Ciebie Polsko i dla Twojej chwały” (przemarsz pod pomnik Czynu Legionów w Rynku).

Natomiast program uroczystości 11 listopada rozpocznie się o godz. 11.40  zbiórką uczestników (Kompanie Honorowe, orkiestra wojskowa i poczty sztandarowe) przed gmachem Urzędu Miejskiego.

O godz. 12.30 odprawiona zostanie  msza święta w katedrze, po której nastąpi  przemarsz pod pomnik Czynu Legionów w Rynku. Tam na godz. 14.00 zaplanowano uroczystości główne oraz pokaz musztry kawaleryjskiej w wykonaniu Szwadronu Radomskiego. Obchody zakończy koncert w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, podczas którego wystąpi m.in. Orkiestra Garnizonowa Sił Powietrznych w Radomiu i Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Grandioso”.

Na spotkanie towarzyszące obchodom narodowego święta zaprasza także 11 listopada o godzinie 17.00 Łaźnia przy ulicy Żeromskiego oraz Bractwo Kurkowe św. Sebastiana. W programie jest otwarcie wystawy o Janie Ignacym Paderewskim , użyczonej przez Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz wspólne śpiewanie, przy akompaniamencie fortepianu, pieśni patriotycznych.

Honorowy patronat nad obchodami objął Prezydent Miasta Radomia Andrzej Kosztowniak.


Poprzednia strona: Terminy spotkań
Następna strona: Galeria