Print This Page

Archiwum

2012-07-03

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w obronie życia dzieci poczętych in vitro


Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej -
Tomasz Lis na tropach Figurskiego i Wojewódzkiego

Prawica Rzeczypospolitej prowadzi od lat kampanię w obronie życia dzieci poczętych in vitro. W tej sprawie Marek Jurek, jeszcze prawie rok przed powołaniem naszej partii, był autorem uchwały przyjętej przez Sejm 21 lipca 2006 – wyraźnie przypominającej
o prawach człowieka przysługujących każdemu dziecku poczętemu pozaustrojowo
i potwierdzonych w polskim ustawodawstwie.
O prawach dzieci poczętych in vitro przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej rozmawiał potem z trzema kolejnymi ministrami sprawiedliwości (panami Ćwiąkalskim, Czumą i Kwiatkowskim) oraz z rzecznikiem praw obywatelskich, prof. Ireną Lipowicz. Działania te były faktami najzupełniej publicznymi. Ich przedmiotem były nie zabiegi in vitro, ale los dzieci już poczętych tą drogą.
Nasze stanowisko przedstawialiśmy m.in. w Tok FM , w „Tygodniku Powszechnym”, tygodniku „Niedziela”, w TVP Info , we „Frondzie”.19 października 2010r. wystosowaliśmy w tej sprawie „Apel do Rządu, Sejmu i ugrupowań parlamentarnych”.
Skandaliczny wybryk antykatolickiego Talibanu (wyjątkowo pozwalamy sobie podjąć konwencję zaproponowaną przez organ Tomasza Lisa) ma jedynie przykryć ich stosunek do selekcji dzieci poczynanych in vitro. Jest również aktem pogardy dla prawdy i wolności słowa, bo gdyby tygodnik Tomasza Lisa interesował się debatą publiczną – znałby nasze stanowisko. W sprawie tej podejmiemy wszystkie dostępne kroki w obronie prawdy; bo nikt, komu zależy na dobru Rzeczypospolitej, nie może zgadzać się na barbarzyńskie niszczenie debaty publicznej.
I oczywiście dalej będziemy kontynuować naszą kampanię w obronie życia dzieci poczętych in vitro.

 
(-) Tomasz Miller
Rzecznik Prawicy Rzeczypospolitej


Poprzednia strona: Terminy spotkań
Następna strona: Galeria