Print This Page

Archiwum

2012-05-21

Marsz dla Życia i Rodziny


3 czerwca 2012 r. w Mediolanie kończy się VII Światowe Spotkanie Rodzin z udziałem Papieża Benedykta XVI. Tylko niektórzy mogą uczestniczyć bezpośrednio w tym wydarzeniu.

Dlatego w kilkudziesięciu miastach w Polsce podjęto działanie o zorganizowanie marszów i spotkań na znak łączności z tym wydarzeniem. Są one organizowane pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys”. W Radomiu taką inicjatywę, w porozumieniu z Kurią Diecezjalną, podjęła Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Radomskiej. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Ordynariusz Radomski, Ks. Bp Henryk Tomasik oraz Prezydent Miasta Radomia, P. Andrzej Kosztowniak.

Marsze są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.

Maszerujemy jednak również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, iż rodzina jest instytucją szczególną i nie zastępowalną powinna cieszyć się odpowiednim prestiżem. Nie protestujemy przeciwko nikomu, jesteśmy za rodziną i życiem. Chcemy to wyrazić w sposób pogodny i radosny. Zapraszamy wszystkich, dla których życie i rodziną stanowią wielką wartość, niezależnie od poglądów politycznych i przekonań.

Dla nas, żyjących Ewangelią, udział w tym Marszu jest chrześcijańskim i obywatelskim obowiązkiem. Przyjdź z Rodziną i Przyjaciółmi. Poinformuj o tym wydarzeniu wszystkich Znajomych, by nikogo z nas nie zabrakło. Obecność tam jest ewangelicznym świadectwem!

 

Oto program tego wydarzenia w Radomiu:

 

Godz. 15.00 – Msza Św. – kościół św. Jana Chrzciciela (Fara)

Godz. 16.30 – Rozpoczęcie Marszu

Trasa przejścia: ul. Rwańska (od kościoła), ul. Żeromskiego (do Urzędu Miasta)

Godz. 17.00 – Festyn Rodzinny (ul. Żeromskiego przed Urzędem Miasta) z koncertem Tomka Kamińskiego; liczne gry, zabawy, konkursy.


Poprzednia strona: Terminy spotkań
Następna strona: Galeria